به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 58124.32
  • YFI 53451.48
  • MKR 5540.06
  • ETH 3743.42
  • AUTO 3105.99
  • YFII 2622.64

سقوط تاریخ‌ساز قیمت بیت کوین و دیگر کوین ها | اسفند 98

سقوط تاریخ‌ساز قیمت بیت کوین و دیگر کوین ها | اسفند 98
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

بزرگترین کاهش ناگهانی روزانه بیت کوین در هفت سال گذشته رقم خورد و قیمت آن در یک شب از نزدیک 10,000 دلار به 3,600 دلار سقوط کرد.درپی این افت در روز دوازدهم مارس، بیش از یک میلیارد دلار سرمایه بر باد رفته و در صنعت کریپتو تاریخ ساز شد.

نرخ این رمزارز در پی این کاهش، در همه صرافی ها خط مقاومت 4,800 دلار را شکست، و بسیاری از سرمایه‌گذاران فعال در این صعنت دیگر بیت کوین را به چشم یک دارایی ایمن نمی‌بینند.


کاهش غیرمنتظره قیمت نفت تاثیر دو چندان بر روی بازار های جهانی گذاشته و در پی این تاثیر، ترس بزرگی سراسر وجود سرمایه‌گذاران را فرا گرفت. به باور بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیل گران برتر، بحران بازار رمز ارزها ناشی از نوسان های بازار بورس آمریکا که سرچشمه‌ی آن ویروس کرونا است ریشه گرفته است.


یک تریدر و تحلیلگر آزاد به بیت‌نما گفت: 

در زمانی که همه درگیر اخبار اپیدمی کوروناویروس شده بودند، ریسک های جغرافیایی و اقتصادی بسیاری بازار کریپتو را تهدید می کرد، برای نمونه اختلاف میان عربستان و روسیه بر روی کاهش قیمت نفت.


اما آلت کوین ها نیز از این نوسان قیمت جان سالم بدر نبرده و برخی از آنها مانند DeFi که با بیشترین میزان سقوط بر روی صدر اخبار همه رسانه های رمزارزی قرار گرفت با شوک شدیدی روبرو بوده اند.


سقوط اتریوم

در پی سقوط قیمت BTC، دیگر بازیکنان اصلی بازار نیز دستخوش زیان های بسیار شدند، بمانند اتریوم (ETH) دومین رمز ارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار، که به قیمت 128 دلار سقوط کرد.

در زمان نوشتن این خبری یعنی 25 اسفند 1398، قیمت اتریوم برابر با 122 دلار در صرافی بایننس است.


سقوط لایت کوین

اما لایت کوین (LTC) نیز به نوبه خود با افت بسیار شدیدی روبرو بوده است، هرچند که از ناحیه مقاومت بسیار خوب عمل کرده و پس از تنها 24 ساعت توانسته است نیمی از ارزش از دست یافته‌ی خود را بازآفرینی کند.

این ارز در زمان نوشتن این خبر با نرخ 34 دلار خرید و فروش می‌شود.


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود