به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 58128.66
  • YFI 54000.0
  • MKR 5592.0
  • ETH 3750.01
  • AUTO 3120.55
  • YFII 2645.0

آغاز دوره‌ای جدید در بانکداری هنگ کنگ

آغاز دوره‌ای جدید در بانکداری هنگ کنگ
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی که در 2 ژانویه و بوسیله‌ی سازمان بانکداری هنگ‌کنگ (HKIB) منتشر شده، این سازمان شش بانک مجازی را به عنوان اعضای شرکت معرفی کرده است. اچ کی آی بی (HKIB) یک مؤسسه غیرانتفاعی است که به سازمان‌های بانکی در هنگ کنگ آموزش و گواهینامه ارائه می‌دهد. آخرین بانک‌هایی که به ایر استار بانک پیوستند عبارتند از:

HKIB Airstar Bank Limited

Fusion Bank Limited

Livi VB Limited

Ping OneConnect Bank Limited

SC Digital Solutions Limited

WeLab Bank Limited


دوره‌ا‌ی جدید برای بخش بانکی هنگ کنگ

کری لئونگ(Carrie Leung) مدیرعامل HKIB با اظهارنظر درباره این خبر و بیان اینکه راه‌اندازی بانک‌های مجازی دوران جدیدی را برای گسترش بانک‌ها در منطقه آغاز می‌کند گفت:

"سازمان بانکی HKIB اکنون با داشتن 103 عضو از شرکت‌های وابسته‌ی خود و همچنین 6000 اعضای انفرادی، به یک پایگاه بزرگ تبدیل شده است. با دیدن نمایی از رشد محلی، ما بر این باوریم که بیشتر بانک‌ها و شرکت‌های مجازی فین ‌تک اهمیت پیوستن به جمع ما را در سال‌های آینده درک خواهند کرد."


یکی از اهداف HKIB گسترش فناوری‌های پیشرفته در هنگ کنگ با ارائه آموزش در زمینه‌های امنیت سایبری، بانکداری دیجیتالی و .. می‌باشد. از جمله اهداف دیگر این سازمان می‌توان به برنامه‌ریزی در سال 2020 برای ترویج و تبادل استعداد، راه‌اندازی ابتکارات صنعتی و همچنین تشویق حرفه‌ای ‌ها جهت شرکت در برنامه‌های آموزشی فین‌ تک(Fintech) اشاره کرد.


هنگ کنگ همچنان به پذیرش فناوری‌های پیشرفته ادامه می‌دهد

در نوامبر سال 2019، سازمان پولی هنگ کنگ(HKMA) با بانک چینی (PBoC) یک تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند. هدف این توافق‌نامه ایجاد ثبات و یک پلتفرم تأمین مالی تجارتی از Q1 2020 است و دو پروژه زیر را بهم پیوند می‌زند: راه‌اندازی eTradeConnect HKMA و بستر مالی و تجاری PBoC


در همین ماه، سازمان HKMA آشکار کرد که در حال تحقیق پیرامون برنامه‌های کاربردی برای رمزارز بانک مرکزی است. این پروژه با کمک بانک‌های هنگ کنگ و با مسئولیت محدود و سه بانک دیگر و همچنین کنسرسیوم blockchain R3 در حال انجام است. بر پایه‌‌ی گزارش‌ها، HKMA قصد دارد گزارش بزرگی از یافته های خود در Q1 2020 منتشر کند.


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود