به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 58554.99
  • YFI 53092.1
  • MKR 5658.01
  • ETH 3664.59
  • AUTO 3058.99
  • YFII 2668.11

توکن چین لینک برای حل مشکل اوراکل اقدام کرد

توکن چین لینک برای حل مشکل اوراکل اقدام کرد
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

توکن چین لینک، یکی از بزرگترین تولید کنندگان فناوری قراردادهای هوشمند، همکاری جدیدی را آغاز کرده است.


بر اساس توئیتی در 11 مارس، چین لینک با شرکت (Hdac Technology) که یک راه انداز بلاک چین می‌باشد همکاری کرده‌است. این شرکت توسط دی سان چانگ (Dae Sun Chung)، مدیر عامل آژانس نرم‌افزاری (Hyundai BS&C) و عضوی از خانواده‌ی هیوندای (Hyundai) پایه‌ریزی شده ‌است.


این شرکت‌ها با جمع کردن نیروهای خود قصد دارند به طور مشترک سیستمی را برای ارائه رشته‌های خارج از زنجیره بلاک چین و تلاش برای تقویت اجرای قراردادهای هوشمند، بسازند.

به خصوص، چین لینک و Hdac مشکل اوراکل بلاک چین را که بزرگترین مانع در تجارت فناوری قراردادهای هوشمند به شمار می‌رود، حل می‌کنند.

همانطور که توسط جیمی سونگ(Jimmy Song) گسترش‌دهنده و برنامه‌نویس بیت کوین توضیح داده شده است، مشکل اوراکل به مسائل امنیتی و نبود اعتماد اشاره داشته که با پیوند بین دارایی دیجیتالی و دارایی فیزیکی و همچنین اعتمادی که برای اجرای قراردادهای هوشمند لازم است، مرتبط می‌باشد.


مشکل اوراکل این پرسش را مطرح می کند که آیا داده‌های ارسال شده به بلاک چین می‌توانند به طور قابل توجهی، اقدامات انجام شده در دنیای واقعی را بازتاب کنند؟


قراردادهای ویژه‌ای که برای تأیید خودکار یا اجرای مذاکره و یا اجرای قرارداد بدون شخص ثالث طراحی شده‌اند.


یک اوراکل بلاک چین، سیستمی است که داده‌های غیر زنجیره‌ای یا فیزیکی را برای اجرای یک قرارداد هوشمند فراهم می‌کند تا در صورت رعایت شرایط قرارداد، اجرا شود.


بر همین اساس، مشکل اوراکل به این واقعیت اشاره دارد که قراردادهای هوشمند به تنهایی، توانایی تعیین صحت وقایع دنیای واقعی را ندارند.

آن‌ها فقط می‌‌توانند در صورت دریافت داده ها از سوی یک‌ منبع از پیش تعیین شده به نام اوراکل به آن اعتماد کنند. این اعتماد به یک منبع اطلاعاتی شخص ثالث یکی از ویژگی های مهم قراردادهای هوشمند را زیر سؤال می‌برد: بی اعتماد بودن.

در حالیکه چین لینک و Hdac همکاری خود را یک تلاش فنی می‌دانند، برخی از بازیگران این صنعت بر این باورند که مشکل اوراکل، مشکل نیست با این ادعا که راه‌حال این مسئله بیشتر اجتماعی است تا فنی.


چین لینک در تأیید داده‌های خارج از زنجیره برای شرکت Hdac 


شرکت Hdac با همکاری چین لینک، در نظر دارد راه‌حل میان افزار اوراکل خود را با برنامه های غیر متمرکزش برای دسترسی ایمن به داده‌های غیر زنجیره‌ای، ترکیب کند. این امر به آنها این امکان را می‌دهد تا با سیستم‌های خارجی مانند سایر بلاک چین‌ها یا سیستم‌های پرداخت ارتباط برقرار کنند. 

به عنوان بخشی از این همکاری، چین لینک به همراه چندی از شرکای معتبر که توانایی تایید رویدادهای رشته‌ای و ارائه داده‌ها به قراردادهای هوشمند زنجیره‌ای هستند، داده‌های خارج از زنجیره را نیز تأیید می‌کند.توکن چین لینک در 4 مارس 2020، به ATH رسید


چین لینک که در سال 2014 به وجود آمد، ارائه دهنده‌ی یک فناوری آزاد با قراردادهای هوشمند متن باز است که متخصص در ساخت منابع داده‌های خارجی و کلکسیون‌های عمومی است. این شرکت به دلیل ارائه فناوری های خود به غول های فناوری و پرداخت مانند گوگل و سوئیفت SWIFT شناخته شده است.


چین لینک شبکه اصلی اتریوم پایه‌ی خود را در ژوئن سال 2019 راه‌اندازی کرد و گامی دیگر به سوی راه‌حل مسئله اوراکل برداشت.

در تاریخ 4 مارس چین لینک با چیلیز  (Chiliz)، برای ساخت یک سیستم عامل نشانه گذاری ورزشی اتریوم پایه جهت روشن کردن زمان واقعی ایجاد توکن غیر قارچی، همکاری کرد. در این میان، چین لینک با نماد اختصاری (LINK) در تاریخ 4 مارس به بالاترین قیمت خود یعنی 4.9 دلار رسید. توکن چین لینک با قیمت 3.7 دلار تراکنش می‌شود که در 24 ساعت گذشته نزدیک به 7٪ کاهش یافته‌است.سرچشمه خبر: کوین تلگراف


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود