به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 58286.21
  • YFI 53805.16
  • MKR 5604.2
  • ETH 3787.47
  • AUTO 3105.62
  • YFII 2616.19

سنگاپور برای ایجاد ارز دیجیتال بانکی خود با چینی ها همکاری می‌کند

سنگاپور برای ایجاد ارز دیجیتال بانکی خود با چینی ها همکاری می‌کند
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

 بانک مرکزی سنگاپور به دنبال پیوستن نیروهای خود با چین در حال ایجاد و بررسی ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی می‌باشد. بانک مرکزی و نهاد نظارت مالی سنگاپور به دنبال همکاری خود با چین در زمینه پول دیجیتالی بانک مرکزی است.


رآوی منون (Ravi Menon)، مدیر عامل نهاد پولی سنگاپور یا MAS آمادگی این کشور را برای همکاری نزدیک با چین در رابطه با ارزهای دیجیتال اعلام کرده است.


منون در سخنرانی خود در یک انجمن مالی در شانگهای، از پیشرفت چین در گسترش ارز دیجیتالی بانک مرکزی یا CBDC (یوآن دیجیتال) استقبال کرد. به گزارش مجله سینا فایننس در 18 ژوئن، سنگاپور به طور پیوسته رمزارز بلاک چین پایه بانک مرکزی چین را دنبال می‌کند و همچنین در تلاش است تا به تبادل دانش و تخصص خود با کشور چین بپردازد.


به گفته منون، سی‌بی‌دی‌سی در حال حاضر موضوع بحث برانگیزی است و سنگاپور و بانک مرکزی چین در حال بحث در مورد سناریوهای مختلف گسترش این رمزارز هستند. این مقام مسئول با بیان اینکه دلایل توسعه CBDC در این کشور متفاوت است تأکید کرد که هدف اصلی این پروژه در سنگاپور، کاهش هزینه‌های پرداخت‌های جهانی و تسویه حساب، کاهش زمان تراکنش‌ها و اطمینان از امنیت معاملات می‌باشد.


یک مقام رسمی MAS، خواهان همکاری بیشتر با لیبرا فیس‌بوک‌ شده است

 در این رویداد، منون همچنین از پروژه کوین‌ پایدار اما مشکل دار فیس بوک، لیبرا یاد کرد. بر اساس گزارش‌ها، این مقام مسئول خاطر نشان كرد كه كیفیت برای سیستم جهانی بانک مركزی یک چالش بزرگ است اما این پروژه دارای «انعطاف پذیری عالی» است، در حالی كه تیم لیبرا متعهد است كه از نزدیک با تنظیم‌كنندگان جهانی همکاری نزدیک داشته باشد. منون افزود: «ما نباید ارزش لیبرا را رد كنیم اما باید بحث‌های بیشتری با آن‌ها داشته باشیم.» این مقام پیش از این نیز در تابستان سال 2019 موضع مشابهی را نسبت به لیبرا ابراز کرده بود.


مدیران مالی سنگاپور از اواخر سال 2016 در حال کار بر روی پروژه پرداخت بین بانکی با استفاده از بلاک چین هستند. به طور رسمی در سال 2018 اعلام شد که «پروژه Ubin»، یک تلاش مشترک برای کشف استفاده از بلاک چین در نقل و انتقالات بانکی، تسویه حساب و امنیت بیشتر می‌باشد.


چین برنامه‌های رمزارزی بیشتری برای رقابت با USD و Libra دارد

 در ژوئن سال 2019، به نظر می‌رسید که بانک مرکزی چین برای راه‌اندازی یوان دیجیتالی خود پیش از شرکت فیس بوک برای لیبرا اقدام کرده است. در حالی که گفته می‌شود هم‌اکنون سی‌بی‌دی‌سی در برخی از شهرهای چین مورد آزمایش قرار گرفته است اما کارشناسان اطمینان دارند که چین ممکن است یوان دیجیتالی خود را بدون اینکه شهروندان متوجه این تغییر شوند، وارد بازار کند.


در اواسط ژوئن گزارش شد که چین برای بدست آوردن استقلال خود نسبت به دلار آمریکا، در حال برنامه‌ریزی ارز رمزپایه شرق آسیاست. بر اساس پیش‌بینی‌ها، این رمزارزهای برنامه‌ریزی شده شامل سبد ارزهای منطقه‌ای مانند یوان چینی، ین ژاپنی، وون کره جنوبی و دلار هنگ کنگ است.


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود