به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 58914.9
  • YFI 53742.79
  • MKR 5743.68
  • ETH 3807.71
  • AUTO 3109.82
  • YFII 2616.75

شش بانک بزرگ برای پژوهش درباره‌ی پول الکترونیک همکاری می‌کنند

شش بانک بزرگ برای پژوهش درباره‌ی پول الکترونیک همکاری می‌کنند
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

بانک‌های مرکزی کانادا، انگلیس، ژاپن، اتحادیه‌ی اروپا، سوئد و سوئیس به همراه بانک تسویه‌ حساب‌های بین‌المللی(BIS) گروهی را برای تحقیق مشترک پیرامون رمزارز بانک مرکزی (CBDC) ایجاد کرده‌اند.


 بر اساس بیانیه مطبوعاتی که در تاریخ 21 ژانویه بوسیله‌ی بانک انگلیس منتشر شده، سازمان‌های یادشده تجربه خود را با سایر اعضای این گروه در هنگام بازخوانی موارد استفاده بالقوه از رمزارز CBDC در زمینه‌های قضایی وابسته به اشتراک می‌گذارند. 

در این اطلاعیه آمده است:

 "این گروه موارد استفاده ارز الکترونیکی CBDC را ارزیابی می‌کنند. گزینه‌های طراحی اقتصادی، فنی و کاربردی و به اشتراک‌گذاری دانش در مورد فنآوری‌های نوظهور از جمله قابلیت‌های همکاری بین مرزی است. این نهاد با نهادها و سازمان‌های وابسته، بخصوص هیئت پایداری مالی و کمیته پرداخت‌ها و زیرساخت‌های بازار(CPMI) از نزدیک همکاری خواهد کرد."


این گروه تحقیقاتی به ریاست رئیس بنیاد نوآوری BIS Hub Benoît Cœuré و معاون رئیس بانک انگلیس (Jon Cunliffe) و رئیس کمیته پرداخت و زیرساخت‌های بازار برگزار می‌شود. این گروه، نمایندگان ارشد بانک‌های مرکزی شرکت‌کننده و BIS را شامل می‌شود.


 بانک‌های مرکزی گسترش پول الکترونیک را دنبال می‌کنند


 تعدادی از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان تحقیق، پیش‌برد و به‌طور فعال پیگیری بعدهای گوناگون پول‌های الکترونیک از جمله CBDC را آغاز می‌کنند.


 همانطور که کوین تلگراف در ابتدای این ماه گزارش داده، رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد(Christine Lagarde) از تلاش‌های این سازمان برای گسترش CBDC پشتیبانی می‌کند. لاگارد گفت که تقاضای فوری برای پرداخت سریع و کم هزینه انجام گرفته و بانک مرکزی اروپا باید به‌جای اینکه نگرنده بر یک جهان در حال تغییر باقی بماند، جایگاه اصلی خود را بیابد.


 در حالی که بسیاری از بانک‌های مرکزی دیگر هنوز در حال بحث و گفتگو درباره اجرای CBDC هستند، بانک دولت چین به تازگی اعلام کرده که طراحی لایه‌های برتر و تست مشترک رمزارز یوآن را انجام داده است.


همچنین بخوانید:


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود