به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 58810.95
  • YFI 53706.12
  • MKR 5807.94
  • ETH 3809.99
  • AUTO 3112.8
  • YFII 2615.13

انتقال STEEM به بلاک چین جدید با نام HIVE

انتقال STEEM به بلاک چین جدید با نام HIVE
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

ارز دیجیتالی استیم چندی پیش پس از خریداری شدن بزرگترین شبکه اجتماعی خود SteemIt Inc. توسط بنیانگذار ترون و افتادن بیش از 20% ارزهای استیم بدست سان،‌ تصمیم به انجام یک هارد فورک فوری گرفت تا بتواند چیرگی مالک جدید شبکه اجتماعی خود را خنثی کند. این هارد فورک به یک بلاک چین کاملا تازه با نام هایو (Hive) انجام خواهد شد.


چرا استیم به بلاک چین جدید مهاجرت کرد

در پی این خرید، همانگونه که گفته شد بیش از 20% توکن های استیم بدست مالک جدید پلتفرم شبکه اجتماعی این رمزارز افتاد. کاربران استیمیت از دستکاری سان در بلاک چین پیشین نگرانی های بسیاری داشتند، بنابرین با مدیران و گردانندگان  استیم برای انجام یک هارد فورک به جهت جداسازی کامل بلاک چین پیوستند و از این عمل پشتیبانی کامل کردند.


در ادامه ی این جریان، جاستین سان برای اثبات قدرت خود یک نظرسنجی همگانی راه اندازی کرده و از صرافی های مطرح جهان خواست تا او را بعنوان کسی که جامعه ی استیم را نمایندگی می‌کند بشناسند و نه کاربران استیمیت را، که در پاسخ به این نظرسنجی صرافی بایننس و صرافی کره‌ای هوبی هردو از کاربران استیمیت پشتیبانی کردند.

برای نمونه یک بیانیه رسمی از بایننس اعلام شد:

«ما از هارد فورک جدید استیم که قرار است توسط تیم Hive.io انجام شود پشتیبانی کامل می‌کنیم و این توکن را برای کاربرانی که در صرافی ما STEEM دارند با توکن HIVE جایگزین خواهیم کرد».


توکن هایو بر روی چه صرافی هایی لیست می‌شود؟

درحال حاضر این توکن جدید در صرافی های بیت تیرکس و پرو بیت فهرست شده و برای ترید کردن آماده است. 

مدیران استیم پیش از راه اندازی بلاک چین جدید اعلام کرده بودند کهه حداقل بر روی یک صرافی در آغاز کار فهرست خواهند شد و در گذر زمان این تعداد را افزایش خواهند داد.


در زمان نگارش این خبر، 16:36 چهارم فروردین 1399، استیم در رتبه شصت و سومین توکن برتر بازار از دید میزان سرمایه قرار داشته و با قیمت 0.185 دلار خرید و فروش می‌شود.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود