به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 58269.57
  • YFI 53825.58
  • MKR 5583.96
  • ETH 3793.55
  • AUTO 3105.53
  • YFII 2614.02

راه‌اندازی شبکه باز تلگرام (TON) برای بار دوم به دیر افتاد

راه‌اندازی شبکه باز تلگرام (TON) برای بار دوم به دیر افتاد
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

تلگرام به کاربران خود پیشنهاد داده که پس از تاخیری که برای بار دوم، برای راه اندازی توکن گرام به دلیل مشکلات قانونی به دیر افتاد، پول سرمایه‌گذاران را به آن‌ها برگرداند. سرمایه‌گذاران می‌توانند بلافاصله 72 درصد سهم خودشان را دریافت ‌کنند یا اگر یک سال دیگر هم منتظر بمانند 110 درصد به آن‌ها بازگردانده خواهد شد. ممکن است گزینه دوم از طریق یک ارز رمزنگاری شده دیگر در برنامه پیام رسان تلگرام و با سود 10 درصدی به سرمایه‌گذاران برگردانده شود.


این شبکه اجتماعی در سال 2018، مبلغ 1.7 میلیارد دلار از طریق ICO جذب سرمایه کرد و به سرمایه‌گذاران خود نوید داد که در ازای این سرمایه‌گذاری به آنها توکن گرام پرداخت کند. تلگرام به صورت قانونی متعهد شده که یا تا 31 اکتبر 2019 این ارز رمزپایه را عرضه کند و یا پول سرمایه‌گذاران را به آن‌ها برگرداند. آخرین زمان برای راه‌اندازی شبکه باز تلگرام (TON)، شبکه‌ای غیرمتمرکز که توکن گرام را پشتیبانی می‌کند، 30 آوریل بود.


اما این کمپانی از زمان شروع جذب سرمایه خود با چالش‌های قانونی جدی روبرو شده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) به دلیل اتهام وارد شده برای فعالیت غیرقانونی به تیم گسترش تلگرام، توقف این پروژه را خواستار شد.


حالا تلگرام در نامه‌ای که در یک بستر روسی برای سرمایه‌گذاران TON منتشر شده، اعلام کرد: «متاسفانه به دلیل تصمیمی که به تازگی دادگاه منطقه‌ای امریکا صادر کرده، ما قادر به عرضه توکن گرام تا زمان تعیین شده برای 30 آوریل نیستیم.» تصمیم دادگاه مانع صدور رمزارز وعده داده شده یا شبکه TON خواهد شد تا وقتی که این اختلاف حل و فصل شود.


تلگرام در گزینه دوم پیشنهاد کرده که اگر سرمایه‌گذاران موافقت کنند سهم فعلی خودشان را تا حدود یک سال دیگر به این شرکت قرض بدهند، این شرکت در مقابل، درصد بیشتری به آنها پرداخت می‌کند که ممکن است این پرداخت به صورت پول نقد، سهام یا یک ارز رمزنگاری شده متفاوت باشد. بر اساس اعلام این شرکت:


«به عنوان نشانه اعتماد شما نسبت به TON، ما یک گزینه دوم هم برای شما در نظر گرفتیم به این صورت که می‌توانید تا 30 آوریل سال 2021 مقدار 110 درصد از سرمایه‌گذاری که در این پروژه انجام دادید را دریافت کنید که این مبلغ 53 درصد بیشتر از مبلغ توافق شده برای اتمام قرارداد است.»


سرمایه‌گذاران یک هفته فرصت دارند که گزینه مورد نظر خود را از بین دو پیشنهاد تلگرام، به دلخواه انتخاب کنند. برنامه تلگرام، ارسال پیام‌های رمزنگاری شده را از راه گوشی‌های موبایل آسان کرده است. حالا هر ماه بیش از 400 میلیون نفر در سراسر جهان از سرویس پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنند و به گفته این شرکت هر روز حداقل 1.5 میلیون نفر به آن می‌پیوندند. هدف راه‌اندازی توکن گرام، فراهم شدن امکان خرید و فروش کالا در تلگرام بود.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود