به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 58151.64
  • YFI 53132.98
  • MKR 5662.66
  • ETH 3761.38
  • AUTO 3060.46
  • YFII 2579.05

سایت رسمی بلاک چین از لیر ترکیه پشتیبانی می‌کند

سایت رسمی بلاک چین از لیر ترکیه پشتیبانی می‌کند
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

پایگاه داده‌های رمزنگاری‌شده و ارائه دهنده کیف پول بلاک چین که در انگلستان بنا شده، یک درگاه پرداخت برای لیر ترکیه در تراکنش‌های رمزارزی خود راه‌اندازی کرده است.


بر اساس بیانیه مطبوعاتی که در تاریخ 29 ژانویه منتشر شد، صرافی بلاک چین جدیدترین راه تراکنش رمزارزی افزوده شده به سیستم‌عامل های کریپتو با یک درگاه مستقیم برای لیر ترکیه است. بلاک چین، یکپارچه‌سازی کامل بانکی را برای فعال کردن واریز و برداشت کاربران ترکیه انجام داده و هم‌اکنون لیر ترکیه(TRY) در چهارچوب تراکنش‌ها موجود است.


کاربران صرافی بلاک‌چین از این پس می‌توانند با استفاده از درگاه پرداخت بومی این پلت‌فرم به صورت مستقیم اقدام به سپرده‌گذاری و یا برداشت لیر نموده و بدون نیاز به

یک شخص یا شرکت پردازش پرداخت ثالث، رمزارز مورد نیاز خود را خریداری کنند. در این نسخه آمده است:

"کاربران کشور ترکیه اکنون می‌توانند برای خرید بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و تتر (USDT) از لیر ترکیه (TRY) واریز یا برداشت کرده و یا حتی رمزارز خود را به ارز فیات مورد نظرشان تبدیل کنند."


افزایش پذیرش رمزارزها در ترکیه


 لیر چهارمین ارز فیات است که به تراکنش‌های سایت رسمی بلاک چین پیوسته و در اواخر ماه آگوست آغاز به کار کرده است. این چهارچوب همچنین از پوند، دلار و یورو پشتیبانی می‌کند. پیتر اسمیت(Peter Smith) بنیان‌گذار و مدیر عامل فعلی پلتفرم بلاک چین، ترکیه را یکی از کشورهایی دانست که باعث شده سطح پذیرش رمزارزها در جهان افزایش یابد. او همچنین گفت:

"پلت‌فرم بلاک‌چین دات‌کام در نظر دارد تا یک بازار عادلانه و جهانی به مبادله‌گران صنعت رمزارزها در ترکیه ارائه کند."


پیتر اسمیت در پاسخ به گفته‌های مدیر عامل شرکت بایننس، چانگ پنگ ژائو(CZ) که در پرسش و ‌پاسخ‌های کوین‌تلگراف از تمایل خود نسبت به ایجاد یک بازار در ترکیه گفته‌بود، گفت:

"ترکیه کشوری پر جنب و جوش است که شدیدترین خواسته‌ها و بیشترین علاقه را به سرعت در حال رشد رمزارزها نشان داده است."

اندکی پس از این گفتگو، صرافی رمزارزی بایننس بوسیله‌ی شریک کیف پول دیجیتال خود، خرید بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای رمزپایه با لیر ترکیه را به خدمات خود افزود.


یکی دیگر از صرافی‌های بزرگ و جهانی با نام هیوبی(Huobi) در کشور ترکیه یک دفتر محلی افتتاح کرده است. ایجاد درگاه پرداخت فیات آن‌ها برای لیر ترکیه، اولین بار در اجلاس اوراسیا بلاک چین در ماه سپتامبر گذشته اعلام شد ولی هنوز در انتظار نتیجه است. از آن سو، شرکت تراکنش‌های رمزارزی بناشده در سنگاپور با پیوستن به بلاک چین کشور ترکیه و استخدام مأمور سابق Deloitte Audit، آلفان گوگوس(Alphan Gogus) برای هدایت‌ تلاش‌های محلی، حرکت‌های محکمی را در بازار انجام داده و وارد آن شده است.


 دولت ترکیه ضمن برنامه‌ریزی برای مراقبت از رمزارزها، می‌خواهد از تصویب بلاک چین در این کشور پشتیبانی کند. کوین تلگراف گزارش داد که ترکیه در نظر دارد تا زیرساخت‌های ملی بلاک چین را ایجاد کند. برای نمونه، این کشور قصد دارد آزمایش ارز واحد دیجیتالی بانک ملی مرکزی (CBDC) را در سال 2020 به پایان برساند.


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود