به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 57610.01
  • YFI 52387.1
  • MKR 5446.21
  • ETH 3632.2
  • AUTO 3043.12
  • YFII 2606.38

سیستم بانکداری به‌سوی یک دهه‌ی طلایی روانه می‌شود

سیستم بانکداری به‌سوی یک دهه‌ی طلایی روانه می‌شود
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

مایو توضیح داد كه در دهه 1990 یکپارچه کردن بانک‌ها به تثبیت رسیده بود اما سیستم‌ آن‌ها هرگز با هم یکی نشدند. او سپس گفت در دهه‌ی 2000 بانک‌ها شاهد رشد اقتصادی بیش از حد بودند اما متاسفانه به دلیل بحران مالی در گذر سال‌های 2007 تا 2009 این پیشرفت به پایان رسید.


مایو خاطرنشان کرد بیست و پنج سال پس از آنکه بانکداری ملی به بانک‌ها اجازه داد تا از معیارهای خود استفاده کنند، بالاخره بحران مالی در این دهه پاک شد

او همچنین با بیان اینکه اگر تکنولوژی بهتری برای بانک‌ها فعال باشد (كه می تواند شامل فناوری نوظهوری مانند بلاک چین، یادگیری ابزار و بانكداری تلفن همراه باشد) از بهره وری و بازدهی بهتر این دهه اطمینان می‌دهد، اظهار داشت:


"فناوری ابزاری است برای بهبود بهره‌وری و اطمینان از بازدهی بهتر با ریسک کمتر که البته مورد استقبال عمومی قرار گرفته و به روند چند ساله بانک‌ها می پردازد."


دهه‌ای که ما به‌تازگی به پایان آن رسیدیم، یکی از دوره‌های بهبود روند بانک‌ها بود که از بحران مالی 2007-2009 گذر کردند. مایو پیش‌بینی کرد که بخش مالی برای پیشرفت‌های بزرگ در 10 سال آینده آماده شده است. این تحلیل‌گر پس از گذشت 3 دهه از دیرکرد در بازارهای بزرگ، اعلام کرد كه سهام بانک‌ها در حال آماده شدن برای آغاز یک دهه بزرگ هستند كه شاید وال استریت هم منتظر آن نباشد. در این دهه، پیشرفت اقتصادی بانک‌ها از نگر فناوری امکان‌پذیر خواهد بود.


آیا این فناوری شامل بلاک چین می‌شود

 مایو به‌طور خاص به اینکه کدام فناوری‌ها پیشرفت‌هایی را برای صنعت بانکی امکان‌پذیر می‌کنند اشاره نکرد اما بلاک چین می‌تواند یک عنصر مهم برای پیشروی در این زمینه باشد.

با توجه به یافته‌های اخیر سی بی اینسایت(CBinsights)، فناوری بلاک چین به هفتمین مرکز محبوب سرمایه‌گذاری برای بانک‌ها در سال جاری تبدیل شده است، این در حالیست که از بلاک‌چین در اولویت‌های دیگر سرمایه‌گذاری مانند املاک، مدیریت سرمایه و بازار استفاده می شود.


بانک های بزرگی مانند JP Morgan ، BBVA و دیگران در حال حاضر از فناوری بلاک چین به اهداف مختلف استفاده می کنند.  JP Morgan در حال کار روی JPM Coin است که از blockchain برای پرداخت فوری آن در سراسر جهان استفاده می کند. بانک‌های بزرگی مانند بی‌بی‌وی‌آ (BBVA) و جی‌پی‌مورگان (GP Morgan) در حال حاضر از فناوری بلاک چین با اهداف مختلف بهره می‌برند. جی پی مورگان در حال کار بر روی جی‌پی‌ام‌‌ کوین می‌باشد که از بلاکچین برای پرداخت فوری در سراسر جهان استفاده می‌کند.

گفته می‌شود شركت اطلاعاتی blockchain CipherTrace دریافته كه بانک‌های بزرگ هر سال می‌توانند مبلغ 2 میلیارد دلار تراکنش‌های مرتبط با ارزهای رمزنگاری نشده را پردازش كنند.


در بیانیه مطبوعاتی که در تاریخ 16 دسامبر از سوی کوین‌تلگراف به اشتراک گذاشته شد، شرکت سایبر تریس (CipherTrace) ادعا می‌کند واحد تحقیقاتی آن کشف کرده که 10 بانک تجاری برتر آمریکا از مشاغل ثبت‌نام نشده اما رمزنگاری شده (همانند تراکنش‌های رمزارزی) با استفاده از شبکه‌های پرداخت خود برای پردازش وجوه بهره برده‌اند.


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود